štvrtok , 16. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / WebFotoGaléria / WebFotoGaléria: Krása krajiny (Roland Papp)

WebFotoGaléria: Krása krajiny (Roland Papp)

Nie je žiadne tajomstvo, že Galanta a fotografia majú k sebe veľmi blízko. To, že v našom meste máme veľa dobrých fotografov je už trochu verejným tajomstvom. Aj preto sme sa rozhodli naštartovať túto našu sekciu pod názvom WebFotoGaléria, aby krásne fotky neostávali len po „šuflíkoch“ fotografov. Aby skrátka potešili aj nás ostatných. Galantská fotografia má za sebou už peknú históriu, ktorá je pretavená od histórie fotoklubu( ako ho familiárne v Galante voláme ).

fkga-logo

Fotoklub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Galante (Oficiálny názov klubu) minulý rok oslávil 40 rokov. A to je už niečo. Fotoklub v Galante bol založený 12. októbra 1975. Prípravný výbor na založenie fotoklubu pracoval v zložení: Tibor Eliáš, Peter Svátek a Jozef Keppert, ktorý je čestným predsedom klubu. Fotoklub v súčasnosti pracuje pri MsKS v Galante ako občianske združenie evidované na MV SR. O členstvo sa môžu uchádzať skúsení fotografisti nad 18 rokov. Prezidentom fotoklubu je Bc. Ladislav Győrög.

Pri príležitosti 40. výročia založenia Fotoklubu v Galante bola vydaná publikácia o bohatej činnosti klubu. Činnosť dokumentujú aj tri zväzky klubovej kroniky. Fotoklub má dobré kontakty s domácimi i zahraničnými fotografickými združeniami. Členovia fotoklubu boli ocenení za tvorivé aj organizačné aktivity. Fotoklub sa významne podieľa s výstavami a inými podujatiami na rozvoji vizuálnej kultúry v Galante a širokom okolí.

Aj preto sme radi, že môžeme aj touto formou odprezentovať tvorbu člena fotoklubu vo WebFotoGalérii. Je ním Roland Papp. Ako píše: „Prvý krát som sa začal zaujímať o fotografovanie asi keď som mal 17 rokov. Začal som chodiť s kamarátmi na výlety kde som videl veľa krásnych miest a napadlo mi aké skvelé by bolo zvečniť si ich. Keďže v tej dobe ešte digitálne fotoaparáty boli veľmi zriedkavé, mojím prvým fotoaparátom sa stal analogový poloautomat ktorý sa stal mojím verním spoločníkom na mojich výletoch. Po pár rokoch keď som si kúpil môj prvý digitálny fotoaparát, začal som sa o fotografovanie aj viac zaujímať a a nebolo to už iba o cvaknutí spúšte na neakom peknom mieste ktoré som chcel zvečniť. Do fotoklubu som vstúpil v roku 2015 a od tej doby sa moje vedomosti ohľadom fotenia ešte viac rozšírili a začal som toto umenie vnímať z oveľa širšej perspektívy. Čarom fotografovania pre mňa aj tak ostane zachytiť moment, ktorý sa už nikdy viac neudeje, no predsa sa oň môžem podeliť.

A to, že sa mu to podarilo zachytiť krásne vidno v galérii s výberom jeho fotiek…

Skúste ešte

Pochovanie basy v obrazoch

V nedaľekej Šoporni sa dnes pochovala basa, zima teda končí a konečne môže prísť jar. …