piatok , 24. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Svet internetu / Začalo veľké testovanie IT zručností Slovákov

Začalo veľké testovanie IT zručností Slovákov

Ovládate prácu s počítačom? Vyskúšajte to, overte si svoje počítačové zručnosti, vedomosti o internete, aj sociálnych sieťach. Na Slovensku sa začiatkom apríla spustil 6. ročník veľkého testovania IT zručností Slovákov pod názvom IT Fitness test, ktorý nie je určený iba „itéčkárom“, ale širokej verejnosti. Testovanie  prebehne do konca júna 2017.

IT Fitness test vznikol v roku 2009, kedy v rámci Týždňa IT zručností sa stal úspešnou aktivitou kampane Európskej komisie. O tom, že o IT Fitness test je stále väčší záujem, svedčí fakt, že v minulom roku sa do testovania zapojilo približne 21 500 účastníkov a v priebehu ročníkov počet všetkých účastníkov prekročil hranicu 120 tisíc respondentov. Tohtoročné testovanie je súčasťou kampane Európskej komisie Digital Skills and Jobs.

V súčasnosti sú digitálne zručnosti v pracovnom prostredí veľmi dôležité a  väčšina zamestnávateľov vyžaduje od svojich zamestnancov aspoň základný stupeň počítačových znalostí. Na zmeranie IT zručností slúži práve tento test. Na výber sú 2 verzie testu – jedna je určená pre základné školy a druhá pre stredné, odborné a vysoké školy. Testy obsahujú 30 otázok zo šiestich základných oblastí: Internet, bezpečnosť a počítačové systémy, kolaboratívne nástroje a sociálne siete, kancelárske nástroje, komplexné úlohy a online marketing. Po dokončení testu sa zobrazí percentuálny výsledok, aj slovné hodnotenie. Každý respondent získa nielen certifikát o dosiahnutých výsledkoch, ktorý môže pripojiť k životopisu pri uchádzaní o zamestnanie, ale aj odporúčanie v čom by sa mal zlepšiť, aby získal výhodu pri hľadaní zamestnania.

Priebežné štatistické výsledky z testovania budú zverejňované na oficiálnej webovej stránke IT Fitness testu. Bude možné sledovať výsledky jednotlivých krajov, škôl či vekových kategórií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.