piatok , 24. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / WebFotoGaléria / WebFotoGaléria: Jar v Austrálii (Richard Šimko)

WebFotoGaléria: Jar v Austrálii (Richard Šimko)

Sme nesmierne radi, že si WebFotoGalérie už za krátky čas našli svojich stálych divákov. WebFotoGalérie ponúkajú priestor všetkých, ktorí majú chuť prezentovať svoje fotografie a potešiť aj nás ostatných. Je nám veľkou cťou, predstaviť Vám ďalšieho Galanťana, ktorý už vyše 10 rokov žije v zahraničí. Richard Šimko vyrástol som v Galante, ale už vyše desať rokov žije v zahraničí. Momentálne sa nachádza v Sydney v Austrálii, kde pracuje na animovanom filme Lego Batman.

Ako sám vraví: „Medzi moje najväčšie záľuby patria cestovanie a fotografia. Po náročnom projekte sa obyčajne vyberiem na dovolenku do rôznych pre Slovákov exotických krajín. Počas trvania projektu, ako je to aj v tomto prípade je dovolenka nemožná a pracujeme 6 dní v týždni aj po dobu niekoľkých mesiacov. To nedáva dostatočný čas a priestor na fotografiu a už vonkoncom nie na cestovanie. Fotoaparát však odpočinok nedostane. Beriem ho vždy zo sebou. Jeden nikdy nevie. Na fotoaparát na mobile som si nikdy nezvykol.

V Sydney je jar v plnom prúde ak sa to tak dá nazvať. Teploty stúpajú a obloha je modrá bez mrakov. Nie zrovna najvhodnejšie svetlo pre fotografiu. Ak však na objektív pripevníme infračervený filter, karta sa hneď obráti. Jasný slnečný deň je pre infračervenú fotografiu ako stvorený. Jedno nedeľné popoludnie som sa vybral do Kráľovskej Botanickej Záhrady fotiť touto zaujímavou technikou. Rád by som sa s Vami podelil s výsledkom. Tu je pár fotografií z tejto niekoľkohodinovej prechádzky.“.

Pokiaľ máte záujem prezrieť si aj iné fotky z mojich potuliek, nájdete ich na mojej webstránke http://richardsimko.com (v angličtine)

Fotky sú majetkom autora a neautorizované použitie, alebo iné šírenie fotiek je povolene iba so súhlasom autora.

Skúste ešte

Pochovanie basy v obrazoch

V nedaľekej Šoporni sa dnes pochovala basa, zima teda končí a konečne môže prísť jar. …