štvrtok , 4. jún 2020
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Neprehliadnite / Vďaka ponuke p. Marsalla bude gngu.sk aj maďarskom jazyku.

Vďaka ponuke p. Marsalla bude gngu.sk aj maďarskom jazyku.

Vážení čitatelia a prispievatelia.

Sme nesmierne potešení, ako sa ujala naša výzva na spoluprácu pri tvorbe, napredovaní  a informovanosti občanov  Galanty pri projekte webových Galantských novín (gngu.sk).

Otvorenosť  projektu  gngu.sk mala už  v samotnej myšlienke cieľ vyjsť v ústrety všetkým občanom nášho mesta a informovať verejnosť Galanty aj v maďarskom jazyku. Samozrejme po technickej stránke sme na to mysleli, ale stále sme hľadali niekoho, kto by sa k nám pridal a pomohol s prekladom webu gngu.sk aj do maďarského jazyka.

V priebehu uplynulých dní nás kontaktoval riaditeľ  Gymnázia Zoltána Kodálya s VJM v Galante – Kodály Zoltán Gimnázium Galánta pán Mgr. Marsall Ján.  Jeho ponuka nám v dobrom doslova vyrazila dych. Pán riaditeľ prišiel so skvelou myšlienkou a navrhol nám, že preklad všetkých informácií do maďarskej mutácie webovej časti Galantských novín zabezpečí spolu s učiteľským zborom tejto školy, ako aj jej samotnými študentmi. Nielen, že táto ponuka má ľudský charakter a bude zabezpečovaná nezištne, ale úžasné je na tom to, že je to presne v súlade s myšlienkou projektu Galanťania pre Galanťanov.

Nedá nám nepripomenúť, že pri tejto ponuke sa len potvrdilo, že v Galante žijú skvelí ľudia vrátane mládeže. Spolupráca začne už v najbližšom týždni a dúfame, že čoskoro si budete môcť prečítať všetky informácie zo stránky gngu.sk aj v maďarskom jazyku.  Za všetkých Galanťanov im touto cestou chceme veľmi pekne poďakovať.

S pozdravom kolektív gngu.sk

Skúste ešte

Pozvánka na DOD na II. stupni ZŠ Sídl. SNP Galanta

Základná škola, Sídl. SNP Galanta Vás srdečne pozýva na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ ktorý sa uskutoční pre …