piatok , 24. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Čo sa deje v okolí / Šopornanský fašanek 2018

Šopornanský fašanek 2018

Už po šiestykrát sa v Šoporni uskutoční podujatie viažuce sa k tradícii konca fašiangov – pochovanie basy. Veselý program pod názvom Šopornanský fašanek sa bude konať dňa 10. februára 2018.

Uchovávanie ľudových tradícií v Šoporni a ich opätovné uvádzanie do života miestneho spoločenstva významne prispieva k rozvoju a ochrane kultúrnych a duchovných hodnôt. Už po šiestykrát sa v Šoporni uskutoční podujatie viažuce sa k tradícii konca fašiangov – pochovanie basy. Veselý program pod názvom Šopornanský fašanek sa bude konať dňa 10. februára 2018 z iniciatívy Galantského osvetového strediska, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, a pod záštitou starostu obce Šoporňa Mgr. Adriána Macha. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fondu na podporu umenia 2018, ktorý je aj hlavným partnerom podujatia.

Cieľom podujatia je dostať do povedomia ľudí fašiangové zvyky a tradície našich predkov. Folklórne súbory i ďalší nadšenci folklóru v Šoporni majú snahu vyhľadávať a oživovať zvyky a zachovávať tradície vo svojom regióne a sprístupňovať ich širokej verejnosti. Okrem pestrého programu bude pre návštevníkov nachystané aj bohaté fašiangové občerstvenie.

Skúste ešte

Tlačová beseda poslancov MsZ v Galante – pozvánka

Poslanci MsZ v Galante Vás pozývajú na tlačovú besedu. TLAČOVÁ BESEDA SA USKUTOČNÍ VO ŠTVRTOK, 22. 03. 2018 o 14:00 hod. v malej zasadačke na medziposchodí …