štvrtok , 16. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Kultúra / Rekonštrukcia bojov – pozvánka

Rekonštrukcia bojov – pozvánka

     Klub vojenskej histórie Mor ho a primátor mesta Galanta Vás pozývajú pri príležitosti 71. výročia oslobodenia Mesta Galanta na čiastočnú rekonštrukciu bojov a vojnových udalostí dňa 24.03.2018 v čase od 08.00h. Program začína statickou ukážkou na Mierovom námestí v Galante, pokračuje zatknutí francúzskeho partizána na železničnej stanici ako aj prehliadkou spojeneckých vojsk.

Program je veľmi zaujímavý a poučný . Kto sú títo nadšenci? Títo nadšenci sú priaznivci vojenskej histórie Slovenska a bývalí členovia Klubu vojenskej histórie Zobor, ktorí dobrovoľne a na vlastnú žiadosť z tohoto občianskeho združenia vystúpili a následne založili Klub vojenskej histórie Tyrnau.

 

A čím sa zaoberajú?

,,Najmä rekonštrukciami druhovojnových udalosti na území Slovenska tzv. reenactingom alebo reenactmentom. V spolupráci s inými klubmi vojenskej histórie a klubmi zaoberajúcimi sa historickými vojenskými vozidlami zo Slovenska a okolitých krajín zabezpečujeme pre obce, mestá a organizácie bojové ukážky za skutočné náklady bez nároku na finančnú odmenu.

     Ďalej sa zaoberáme zberateľstvom militárií, vojenských artefaktov a insignií. Navštevujeme vojenské a technické múzeá, výstavy, military burzy, pietne miesta, ako i iné miesta významné z vojensko-historického hľadiska resp. súvisiace s vojenskou históriou nielen územia Slovenska“ 

 

Skúste ešte

Tlačová beseda poslancov MsZ v Galante – pozvánka

Poslanci MsZ v Galante Vás pozývajú na tlačovú besedu. TLAČOVÁ BESEDA SA USKUTOČNÍ VO ŠTVRTOK, 22. 03. 2018 o 14:00 hod. v malej zasadačke na medziposchodí …