piatok , 24. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Neprehliadnite / Oprava na trati GALANTA – GÁŇ

Oprava na trati GALANTA – GÁŇ

V piatok 28. apríla začnú Železnice SR s opravou železničného priecestia medzi Galantou a mestskou časťou Hody. Zriadené bude dočasné priecestie, ktoré bude využívané počas celej uzávierky.

zdroj: RTV Krea

Oficiálne oznámenie Železníc Slovenskej republiky (ŽSR)

Bratislava 27. apríla 2017

TLAČOVÁ SPRÁVA

Oprava železničného priecestia v úseku Galanta – Gáň

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 28. apríla 2017, v čase od 8.00 h do 16.00 h, realizovať výlukové práce v medzistaničnom úseku Galanta – Gáň.

V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje komplexná rekonštrukcia dvojkoľajného železničného priecestia v km 2,265, označeného jedinečným identifikačným číslom (JIČ) SP 1834 (Hody). Práce budú pozostávať z výmeny koľajového roštu, štrkového lôžka a montáže novej priecestnej konštrukcie s následným vyasfaltovaním ostávajúceho priestoru priecestia.

Zároveň bude dňa 28. apríla 2017 (piatok) zriadené dočasné priecestie, ktoré bude využívané počas celej uzávierky.

Výluková činnosť na tomto priecestí bude pokračovať od 2. mája do 5. mája a od 9. mája do 12. mája. Cestná uzávierka rekonštruovaného priecestia bude trvať nepretržite od 2. mája 2017 od 7.30 h do 13. mája 2017 do 10.30 h.

Počas výlukovej činnosti bude zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti 30 km/h resp. 50 km/h. Počas výluky preto môže dôjsť k miernemu meškaniu vlakov.

Vzhľadom na to, že ide o dvojkoľajný medzistaničný úsek, prevádzka sa bude zabezpečovať po prevádzkovanej koľaji.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

V prípade otázok kontaktujte, prosím:

Martina Pavliková, hovorkyňa ŽSR, tel. 02/2029 7582, 0903 244 460

e-mail: pavlikova.martina@zsr.sk

Skúste ešte

Verejné zhromaždenie občanov

Vo štvrtok sa v Galante uskutoční verejné zhromaždenie občanov. Dôvodom je plánovaná veľká rekonštrukcia lokality …