piatok , 24. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / O projekte gngu.sk

O projekte gngu.sk

Dovoľte nám aj touto cestou povedať pár slov o tomto otvorenom projekte, ktorý sme odštartovali 1.3.2016. Slovo otvorený by sme radi zdôraznili, lebo ponúkame možnosť zapojiť sa všetkým, ktorí cítia potrebu zveľadiť a pomôcť napredovaniu Galanty. Radi by sme podotkli, že hovoríme o všetkých obyvateľoch Galanty bez  rozdielu. Tento projekt sme vytvorili z vlastných zdrojov na báze dobrovoľnosti. Veríme, že aj tzv. „veci zadarmo“ môžu mať svoju kvalitu. Boli by sme radi ak ho takto, ako obyvatelia Galanty a budúci prispievatelia,  budete vnímať aj Vy.

Cieľ projektu a jeho hlavnou myšlienkou je  zabezpečiť informovanosť  a aktuálnosť všetkých informácií potrebných pre kultúrny, športový a spoločenský život obyvateľov Galanty. Rovnako veríme, že si tam môže nájsť niečo každý, aj keď si len čítaním kráti dlhú chvíľu. Nášmu projektu sme dali názov ,,Galantské noviny/ Galántai újság“ a nájdete ho tu na stránke http://gngu.sk.  Od tejto chvíle je tento web k dispozícií pre všetkých a ako sme už písali je to otvorený projekt.  V našom ponímaní to chápeme ako formu, kde si aj s Vašou pomocou, na tomto webe nájdeme prakticky všetko, čo nás v daný okamih o Galante zaujíma (napr. aktuálne otvorenú lekáreň,  čo hrajú v kine, kam za kultúrou, kam za športom.) Máte otázku súvisiacu s mesto a chcete na ňu odpoveď? Práve pre tento účel sme pripravili na webe miesto, kde tú otázku môžete položiť. My sa Vám pokúsime pomôcť dostať sa  k odpovedi  priamym oslovením kompetentných. Môžete tak urobiť v časti pod názvom ,, Pýtajte sa kompetentných„, kde je možnosť  pýtať sa zástupcov mesta a samosprávy na daný problém alebo vyjadrenie.

V tejto súvislosti by sme radi oslovili dobrovoľníkov, ktorí by v tomto projekte pomohli zabezpečiť preklad slovenskej verzie do maďarskej za účelom priblíženia informácii všetkým, pretože nateraz je síce maďarská verzia technicky pripravená, ale nemohla byť spustená práve pre nedostatok v jej prekladovej časti .

Pýtate sa pre koho je tento projekt určený a čo obsahuje? Na stránke nájdete prakticky všetko čo sa nachádza resp. nachádzalo aj v printovej verzii Galantských novín, no naša štruktúra priniesla a prinesie omnoho viac, pretože je otvorená a ponúka informácie moderne a rýchlo. V tejto súvislosti by sme radi otvorili tento priestor a vyzvali na spoluprácu všetkých Galanťanov, občianske združenia pôsobiace v Galante, organizácie spoločenstiev vlastníkov bytov v Galante alebo miestne časti ako sú Hody, Javorinka a Nebojsa, ďalej športové kluby, organizácie pracujúce s deťmi. Ponúkame priestor aj podnikateľským subjektom, ktoré prinášajú akcie a projekty pre kultúru a spoločenský rozvoj pre obyvateľov Galanty na ich propagáciu (samozrejme zdarma). Budeme radi ak spolu pomôžeme zverejniť Vaše námety na články (alebo sa podieľať priamo na ich tvorbe) a takouto formou informovali verejnosť o svojich aktivitách, ktoré môžu priniesť obyvateľom Galanty úžitok a prospech.Budeme radi aby ste sa aj takouto formou podelili o Vaše úspešné projekty, návrhy, myšlienky a podobne.  Veľmi radi budeme s Vami spolupracovať na zlepšovaní tohto projektu a ak to bude technicky možné, radi Vám pomôžeme pretaviť Váš nápad-akciu na webovú formu informácie, je to predsa pre nás všetkých.

Určite Vás napadne aj ďalšia otázka, čím je tento projekt odlišný od iných? V prvom rade, že ide o otvorený projekt. Pripojiť  sa k nám môže ktokoľvek, kto má chuť pomôcť. Chceme spoločne s Vami pomôcť „dostať sa dobrej myšlienke do správnych uší“, či propagáciou alebo priamou spoluprácou. Aj takto by sme GN/GÚ spolu s Vami radi posunuli  k dennej aktuálnosti. Technické riešenie zabezpečí, aby ste gngu.sk hravo a pohodlne čítali kde máte chuť (cez mobil, tablet, notebook).

Veríme, že Vy Galanťania, budete mať z tohto projektu minimálne takú radosť , akú sme pri jeho štartovaní mali my. A verte nám, radosť sa násobí každým krokom spolupráce. Veríme, že spoločne sa Galanta opäť otvorí tak, ako sme ju vnímali všetci v nedávnych dobách. Obyvatelia Galanty nie sú letargickí, sú iba unavení z večných bojov neprinášajúcich žiadny osoh. A preto sme sa  rozhodli dať jej obyvateľom webové miesto na jej popularizáciu a rozvoj. A už z našich skúseností veríme, že sa k tomuto projektu pridáte a spolu sa nám podarí posunúť mesto Galanta aj ako značku kvality.

Vopred Vám ďakujeme za Vašu prejavenú priazeň a prajeme Vám príjemné chvíle pri čítaní obsahu tejto stránky, aby ste vždy našli na nej odpovede na svoje otázky.

Náš „mini“ kolektív GNGU dúfa, že sa čoskoro aj vďaka vám poriadne rozrastie.

Tešíme sa na spoluprácu,

Jozef Boledovič  a Radovan Slíž