piatok , 24. september 2021
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Neprehliadnite / Galanta prenechala Žihadielko mestu Liptovský Mikuláš

Galanta prenechala Žihadielko mestu Liptovský Mikuláš

Ako všetci dobre vieme, prakticky všetci Galanťania, ale aj iný obyvatelia okolitých miest sa zapojili do súťaže obchodného reťazca LIDL v ktorom bolo možné získať pre svoje mesto detské ihrisko, ktorého financovanie zabezpečí práve spomínaný obchodný reťazec.

Súťaž bola pre mesto Galanta úspešná a v kategórií miesto do 15000 obyvateľov jednoznačne vyhralo. Samozrejme mesto Galanta obdržalo aj notárom overenú zápisnicu o spomínanej výhre, ktorá potvrdzovala výhru. Následným krokom bolo určiť miesto, kde bude dané ihrisko stáť.

Obyvatelia mesta sa presne nevedeli vyjadriť, nastal menší boj, pričom došlo k iniciácií stretnutia na príslušnom úrade, kde sa jednotlivé mestské časti a ich zástupcovia stretli a chceli dospieť k jednoznačnému rozhodnutiu. Na stretnutí konanom dňa 29.02.2017 však zástupcovia  mesta obdržali list od družobného mesta Liptovský Mikuláš list so žiadosťou, aby sa táto výhra prenechala mestu Liptovský Mikuláš, ktoré chce dané ihrisko nechať postaviť v rómskej časti mesta, kde je veľká populácia adolescentov a vytvoriť tak príjemné prostredie na ich bezproblémové detské  šantenie.

Mesto Liptovský Mikuláš sa za ochotu presunúť ihrisko do ich mesta rozhodlo vyplatiť nášmu mestu finančnú kompenzáciu vo výške 76.000 EUR. Ani jedna zo zúčastnených strán na rokovaní nezaváhala a so žiadosťou mesta Liptovský Mikuláš súhlasila. Po prijatí finančnej kompenzácie do rozpočtu mesta Galanta, budú peniaze použité na sanačný projekt TC Galandia.

Vedenie mesta poďakovalo zúčastneným za pochopenie situácie a zaslalo list na vedenie obchodného reťazca LIDL so žiadosťou, aby výhru prenechalo mestu Liptovský Mikuláš. Zároveň opakovane poďakovalo všetkým, ktorí sa pričinili o výhru v tejto súťaži, hlavne mamičkám s deťmi a mladým rodinám, že sú tak ústretoví a dokážu pochopiť problémy iných miest.

Ak ste sa dočítali až k týmto riadkom a netrafil Vás šľak či iná forma mŕtvice, tak Vám prajeme za redakciu gngu.sk príjemný 1. apríl  a chceme len potvrdiť, že ihrisko sa bude predsa len stavať v našej krásnej Galante 🙂

Skúste ešte

Európsky týždeň mobility

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), rezortná inštitúcia Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, na Slovensku koordinuje program kampane Európsky …