nedeľa , 24. jún 2018
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Kultúra / Aká bola rozlúčka s letom na Ranči

Aká bola rozlúčka s letom na Ranči

Včerajší deň bol dňom kedy sme sa neoficiálne rozlúčili s letom a v podstate aj s celými prázdninami. Rozlúčka to bola vskutku úchvatná. Čo bolo podstatné na tejto rozlúčke bol aj fakt, že Rádio SiTy oslavovalo svoje 12. narodeniny a Občianske združenie Pre rozvoj Galanty tento typ rozlúčky usporadúvalo už po siedmykrát.

Okrem týchto malých jubilejí sa na Ranči na striebornom jazere, ktorý bol dejiskom tejto rozlúčky, konal aj 7. ročník súťaže vo varení kotlíkových špecialít. Počasie vyšlo lepšie ako na výbornú a do súťaže sa zapojilo viac ako 40 súťažných družstiev.  Verte nám, toľko chutí a toľko energie sa ani nedalo na jedenkrát spracovať. Aby si jeden človek mohol vychutnať celú atmosféru pretekov bolo potrebné zastaviť sa u každého súťažného družstva  a pozorovať s akým nadšením svoje kulinárske diela pripravovali. Tak ako povedal aj rozhodca z Maďarska, niekedy menej je viac, čo nakoniec aj pri hodnotení rozhodlo. Priznám sa, ochutnal som niektoré guláše, pretože sa odolať ani nedalo, no s tých čo som ochutnával nebol víťazný ani jeden, ale poviem Vám, aj napriek tomu, že nevyhrali, pre mňa bola konzumácia týchto gulášov pohladením tela aj ducha. Bolo z nich cítiť kumšt samotného kuchára ale aj samotnú atmosféru celých pretekov. A vo všetkých z nich bolo cítiť srdcia tých nadšencov čo ich pripravovali.

Okrem varenia si prišli prišli na svoje aj detičky, ktoré sa mohli nechať pomaľovať na tvár, ich rodičia mohli vyhrať napríklad auto na víkend s plnou nádržou, alebo sa mohli osviežiť nealko osviežujúcimi nápojmi.

Veľká vďaka patrí organizátorom za to, že túto akciu tak skvelo pripravili. Samozrejme, organizátori boli spokojní, ale priznali, že tento ročník bol lepší ako ten predchádzajúci, no urobia všetko preto, aby ten budúci bol ešte o niečo lepší. Tešíme sa naň a prinášame Vám zopár obrázkov z tejto akcie.

Skúste ešte

Tlačová beseda poslancov MsZ v Galante – pozvánka

Poslanci MsZ v Galante Vás pozývajú na tlačovú besedu. TLAČOVÁ BESEDA SA USKUTOČNÍ VO ŠTVRTOK, 22. 03. 2018 o 14:00 hod. v malej zasadačke na medziposchodí …