sobota , 8. august 2020
skhu
Neprehľiadnite
Domov / Kultúra / 9.ročník GALANTAFEST-u – pozvánka

9.ročník GALANTAFEST-u – pozvánka

GALANTAFEST má už svoju históriu a stal sa neodmysliteľnou súčasťou kultúrnych podujatí v Galante. Občianske združenie Templars Slovakia Galanta v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Galante pred deviatimi rokmi prišlo s myšlienkou nielen zviditeľniť naše mesto, ale hlavne pomôcť tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami. Táto myšlienka pre tento projekt spája aj mestské inštitúcie, firmy, občianske združenia, ako aj jednotlivcov, za čo sú organizátori nesmierna vďační a všetkým zúčastneným zo srdca ďakujú.

Každý účastník, ktorý príde a zúčastní sa tejto akcie, prispeje aj svojou troškou v podobe finančného príspevku formou vstupného. Už tradične tieto finančné prostriedky organizátori používajú  na zakúpenie rôznych prístrojov a potrieb pre nemocnicu  s poliklinikou Sv. Lukáša, a s. v Galante. Tento ročník budú vyzbierané peniaze použité na zabezpečenie 2 ks skladacích kresiel na mobilný odber krvi.

Za ostatné obdobia z doteraz vyzbieraných finančných prostriedkov boli zabezpečené:

  • infúzne pumpy na presné dávkovanie liekov,
  • nové detské postieľky a posteľné prádlo,
  • 450 hrnčekov na rôzne oddelenia v nemocnici,
  • monitor na sledovanie vitálnych funkcií dieťaťa,
  • prístroj INTERLAB pomocou ktorého sa dajú v predstihu niekoľkých rokov odhaliť niektoré rakovinové ochorenia a tým skôr začať s liečbou pacientov. Takýchto prístrojov bolo v čase zakúpenia len zopár na Slovensku,
  • ďalej bolo zabezpečené pohybujúce vybavenie na hematologické oddelenie na možnosť odberu v krvi v teréne, ktoré sa robí aktívne už druhý rok s veľkým úspechom
  • vymaľovanie RC BAMBUĽKOVO
  • rekonštrukciu ihriska ZORNIČKA, ktoré sa s finančnou podporou Ministerstva vnútra SR a s podporou Vás občanov už v tomto roku započalo.
  • ďalej sa podporil aj celoslovenský projekt na pomoc onkologickým pacientom „ POD KRÍDLAMI DOMINIKY “ zakúpením rôznych ručne vyrobených predmetov v hodnote cca 400€.
  • pomocou vydraženia limitovanej fľaše destilátu zabezpečili rehabilitáciu dieťaťa trpiaceho dawnovým syndromóm. Vďaka tejto liečbe sa značne zlepšili jeho pohybové schopnosti a  vie  si už sadnúť. Je to nesmierne povznášajúci pocit pre organizátorov.

Členovia TEMPLARS Slovakia Galanta spolu s ostatnými Vás tento rok pozývajú už na 9. ročník GALANTAFEST, ktorý sa uskutoční už 9. JÚLA na Nádvorí neogotického kaštieľa v Galante.

8f98c2a9-07ea-4e4d-95f3-077f622367df

Skúsime Vám priblížiť program tohto zmysluplného podujatia. Program začína o 15.00 hod. výjazdom motorkárov po meste a blízkom okolí. Zároveň s výjazdom motorkárov sa začne aj program pre najmenších a rodičov vystúpením tanečného súboru CALMA a FANATIC ELEKTRIC. Deti si  môžu pozrieť zábavu v podaní divadielka STRAŽAN. V rámci sprievodných podujatí si deti budú môcť zaskákať v nafukovacom hrade a realizovať sa v rôznych súťažiach usporiadaných pod taktovkou RC BAMBUĽKOVO.

Súťažiť budú mať šancu aj s moderátorom podujatia JURAJOM BAČOM, ktorý má pre nich pripravené zaujímavé ceny. Veľkou atrakciou bude  aj prítomnosť chlapcov z klubu PAKG.

Hlavný program odštartujeme o 18.00 hod. vystúpením Galantských spevákov pod názvom „ HODINA S DUCHOŇOM“. Po nich nás roztancuje a zabaví ZUZANA SPEVÁROVÁ.

Ako zlatý klinec programu bude skupina LOJZO. S  ich piesňami si zaspomíname na „staré časy“ a určite si s nimi zaspievame nejednu pieseň.

Pokračovanie večera sa bude niesť v rokovom štýle, na ktorý nás naladí GALANTSKÁ LEGENDA, skupina OPLAN a po veľkom úspechu z minulých rokov k nám opäť zavíta skupina AC/DC REVIVAL, aby nás zdvihla zo stoličiek-

Na záver nás zabaví, tak ako na Silvestrovskú noc, medzi GALANČANMI čoraz viac obľúbená skupina ČIBUK.

Všetci ste srdečne vítaní !

Skúste ešte

Tlačová beseda poslancov MsZ v Galante – pozvánka

Poslanci MsZ v Galante Vás pozývajú na tlačovú besedu. TLAČOVÁ BESEDA SA USKUTOČNÍ VO ŠTVRTOK, 22. 03. 2018 o 14:00 hod. v malej zasadačke na medziposchodí …